Brazylia

Brazylia

Brazylia to nie tylko gorący piasek Copacabany i najgorętszy karnawał w rytm zmysłowej samby, ale także największe państwo Ameryki Południowej, które weszło na drogę dynamicznego rozwoju. Największe miasta znajdujące się na wybrzeżu to wielomilionowe metropolie mieniące się blaskiem szklanych wieżowców, gdzie bogactwo w nowym wydaniu jest doskonale widoczne. Jednak obok bogactwa, nie mniej przykuwająca uwagę jest bieda, gdzie wielkie rzesze ludzi zamieszkują fawele (dzielnicy biedy).
Brazylia to kolejny kraj kontrastów, gdzie bogactwo i bieda, gdzie rozwój i zacofanie są doskonale widoczne. Jednak znakiem rozpoznawczym tego zakątku świata jest uśmiech na twarzach ludzi, pozytywne nastawienie do życia i większa „odrobina” luzu, którego brakuje w naszej szerokości geograficznej.
Należy jeszcze wspomnieć o przyrodzie, która jest nierozłącznym
elementem brazylijskiego krajobrazu. Dżungla pokrywa tysiące kilometrów kwadratowych powierzchni kraju, co ściśle wiąże się ze świadomością mieszkańców, że właśnie dżungla amazońska jest znakiem rozpoznawczym ich kraju..

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s