Toskania na maj| 29.04-06.05.2018| cena: 1629 PLN| 8 dni

Toskania – na weekend majowy

Kto nie słyszał o pięknych włoskich zabytkach oraz o majestatycznych Dolomitach, może już czas, aby ich częśc zobaczyc na własne oczy? A przy tym skosztowac wspaniałej toskańskiej kuchni. Toskania to kwintesencja Włoch, warto już teraz rezerwowac wycieczkę na weekend majowy.

Termin: 29.04-06.05.2018 r.,    Wycieczka 8-dniowa,

Cena: 1629 PLN/os.,

PROGRAM WYCIECZKI

1. DZIEŃ
WYJAZDY Z MIEJSCOWOŚCI: Gliwice, Zabrze, Bytom, Katowice, Tychy, Pszczyna, Czechowice- Dz., Kraków, Kalwaria, Wadowice, Andrychów, Kęty, Bielsko–Biała, Skoczów, Cieszyn. Przejazd tranzytem przez Czechy i Austrię. Nocleg w hotelu, w okolicy Cortiny d’Ampezzo.

2. DZIEŃ
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd nad JEZIORO MISURINA w pobliżu symbolu DOLOMITÓW – szczytu TRE CIME, następnie dojazd do CORTINY D’AMPEZZO, wyjazd KOLEJKĄ LINOWĄ na szczyt TOFANA MEZZO* (3.244 m n.p.m.) (24 €). Po powrocie czas wolny, przejazd SZOSĄ DOLOMICKĄ
przez PRZEŁĘCZ FALZAREGO (2.105 m. n.p.m.) nad JEZIORO FEDAIA z panoramą najwyższego szczytu MARMOLADA (3.343 m n.p.m). Przejazd przez CANAZEI, DOLINĘ FIEMME i DOLINĘ TRENTO do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd nad JEZIORO GARDA, spacer po miasteczku MALCESINE. REJS STATKIEM (9 €) do LIMONE, zwiedzanie i czas wolny. Przejazd do WERONY, zwiedzanie m.in.: KATEDRA SAN FERMO (2 €), PLAC ERBE, PLAC SIGNORI, DOM JULII. Przejazd do hotelu,
zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Dojazd kolejką (2 €) do BERGAMO ALTA, zwiedzanie zabytków przy placach VECCHIA i DUOMO: KATEDRA Z KAPLICĄ JANA XXIII, KOŚCIÓŁ SANTA MARIA MAGGIORE, KAPLICA COLLEONI. Powrót kolejką i przejazd do MEDIOLANU, zwiedzanie m.in.: ZAMEK
SFORZESCO, KATEDRA MEDIOLAŃSKA (3 €) – największy kościół gotycki na świecie wraz z wejściem na DACH (9 €), GALERIA VITTORIO EMANUELE, OPERA LA SCALA, czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Dojazd pociągiem (12 €) do najładniejszych miasteczek PARKU NARODOWEGO CINQUE TERRE, kąpiel w Morzu Liguryjskim i spacer po starówkach. Przejazd do PIZY – zwiedzanie PLACU CUDÓW m.in.: KATEDRA i BAPTYSTERIUM (5 €) oraz KRZYWA WIEŻA. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie, wyjazd do SAN GIMIGNANO, miasto z 14-ma kamiennymi wieżami. Zwiedzanie m.in.: PLAC CISTERNA, PLAC DUOMO wraz z KOLEGIATĄ NMP (4 €), spacer po mieście oraz degustacja najlepszych włoskich lodów. Przejazd do SIENY, zwiedzanie m.in.: KOŚCIÓŁ ŚW. DOMINIKA, DOM ŚW.
KATARZYNY, PLAC CAMPO, VIA CITTA, KATEDRA SIENEŃSKA (5 €). Przejazd do restauracji na DEGUSTACJĘ WIN z rejonu CHIANTI (15 €). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie wykwaterowanie z hotelu wyjazd do FLORENCJI, zwiedzanie m.in.: KAPLICA MEDYCEUSZY z dziełami Michała Anioła (11 €), KATEDRA SANTA MARIA DEL FIORE, BAPTYSTERIUM zabytki przy PLACU SIGNORIA, MOST ZŁOTNIKÓW, wejście do GALERII UFFIZI (17 €), czas wolny. Wyjazd w kierunku Polski w godzinach wieczornych.

8. DZIEŃ
Przejazd przez Austrię i Czechy, przyjazd na miejsca wyjazdów w godzinach dopołudniowych.

Ww. program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Z uwagi na pobyt w górach należy zabrać ze sobą mocne, wygodne obuwie oraz ciepłą kurtkę. Warto zabrać strój kąpielowy.

* W przypadku nieczynnej kolejki linowej na Tofana Mezzo gwarantujemy wyjazd na inny podobnie atrakcyjny szczyt Dolomitów.

Cena zawiera:
– przejazd autokarem (toaleta, klimatyzacja, barek, DVD),
– 6 noclegów ze śniadaniami w hotelach **/*** (pok. 2, 3 os. z łazienkami),
– 5 obiadokolacji w hotelach, napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie,
– opieka pilota, zwiedzanie miast z pilotem,
– ubezpieczenie KL (obejmuje choroby przewlekłe), NNW, bagaż

Cena nie zawiera:
biletów wstępów – ok. 89 EUR + 14 EUR przejazdy + 15 EUR degustacja wina + 18 EUR miejscowi przewodnicy + 8 EUR opłata za zestaw słuchawkowy tour guide

Kontakt:
tel. 609 50 33 77 lub skrzynka kontaktowa (z boku strony internetowej),

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s