Drezno

Drezno i okolice | cena: 125 zł

Drezno – jedno z większych miast naszych zachodnich sąsiadów. Największy i najbardziej dynamiczny rozwój miasta to początek XVIII w. związany bezpośrednio z produkcją porcelany w regionie. Środki finansowe pochodzące z porcelany pozwoliły na powstanie kunsztownych budowli i dlatego Drezno jest nazywane Perłą późnego baroku. Pomimo znacznych zniszczeń w trakcie II wojen światowej, miasto udało się odbudować i zachować jego tradycyjną architekturę barokową, co niewątpliwie podkreśla jego historyczny charakter.
W trakcie spaceru po mieście obejrzymy Pałac Zwinger, Semperopera, Kościoły Hofkirche i Frauenkirche, Pałac Królewski z ocalałą od zniszczeń wojennych mozaiką Pochód Królów, a także panoramę miasta z tarasu widokowego.

Będzie również okazja, aby odwiedzić urokliwe miasteczko Pirna, z bardzo dobrze zachowanym układem urbanistycznym pamiętającym czasy Średniowiecza, zaś nad miastem góruje zamek, który w zamierzchłych czasach pełnił rolę strażnika przeprawy na Łabie. A stamtąd już tylko kawałek do Saksońskiej Szwajcarii, czyli Parku Narodowego prezentującego niecodzienne góry i formy skalne wraz z kamiennym mostem, tak chętne odwiedzanym przez turystów. Stanąć na tarasie widokowym, spojrzeć w dół i uświadomić sobie, że od rzeki oddziela nas ok. 200 m wysokości – to robi wrażenie. A do tego malowniczy krajobraz – to może się podobać. Zapraszam do osobistej oceny, na własne oczy, czy wymienione atrakcje są warte uwagi?

Zdjęcia: Karol Werner – www.kolemsietoczy.pl
Termin: Cena:
26.08.2017 125 zł
23.09.2017 125 zł
14.10.2017 125 zł

Wyjazd:
3:00      Gliwice – Ostropa (ul. Architektów, obok kościoła),
3:50     Zdzieszowice, (ul. B. Chrobrego, parking Biedronka naprzeciwko Urzędu Miasta),
4:10      Krapkowice, (ul. Prudnicka, Stacja Orlen, obok Ronda),
4:45      Opole, (ul. Spychalskiego, parking Lidl),
10:00    przyjazd w okolice Drezna i rozpoczęcie zwiedzania,
12:30    godzinna przerwa na obiad,
13:30    przejazd do Drezna i kontynuacja zwiedzania,
18:00   odjazd do Polski,

Cena obejmuje:
przejazd autokarem; ubezpieczenie turystyczne; zwiedzanie (zewnętrzne) najważniejszych atrakcji, opieka pilota.

Przykładowe ceny: obiad – ok. 10-15 EUR
Dla zainteresowanych – indywidualne zwiedzanie wewnątrz obiektów w czasie wolnym.