Ołomuniec

Zwiedzanie | Wycieczka

Ołomuniec i okoliczne zamki – 02.09.2017 (sobota)

cena tylko: 80 PLN/os.

Aby zobaczyć coś ciekawego i interesującego, wcale nie trzeba wyjeżdżać na drugi koniec świata, aby spędzić udany weekend wcale nie trzeba wydawać wielkich pieniędzy.

 

Na weekendowy wypad za miasto zachęcam do odwiedzenia naszych czeskich sąsiadów, nie tak daleko od granicy jest jedno z piękniejszych czeskich miast – Ołomuniec, to stare miasto może pochwalić się piękną starówką wraz z wielką kolumną dziękczynną, nie bez przyczyny znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Nad miastem górują wieże kościołów, którym przewodzi Katedra w stylu gotyckim, która za sprawą swego uroku jest porównywana z takimi Katedrami jak św. Vita w Pradze, czy Katedrą w Kolonii. A jeżeli ktoś zatraci poczucie czasu na ołomunieckiej starówce to z pomocą przyjdzie astronomiczny zegar znajdujący się na Ratuszu. Nie tak stary jak ten w Pradze, jednak również bardzo charakterystyczny, wpisujący się w minioną epokę – choć nie tak odległą.
Zaś w niewielkiej odległości od Ołomuńca znajduje się miasto Sternberk z urokliwym rynkiem, reprezentacyjnym barokowym kościołem pw. Zwiastowania NMP oraz górującym nad miastem zamkiem. Ciekawostką historyczną jest to, iż przez wieki miasto było własnością rodu Lichtenschteinów, tak to Ci sami, którzy rządzą państewkiem na granicy Austrii i Szwajcarii.
Innym ciekawym miejscem jest Bouzov, niewielka miejscowość położona wśród pagórków, nie wyróżniałaby się niczym szczególnym, gdyby nie zamek, warownia, na szczycie „pagórka”. Doskonale zachowany zamek warowny może pochwalić się bogatą historią, to właśnie tam do 1939 r. przebywali Krzyżacy – tak, Ci od Grunwaldu. Zamek często jest wykorzystywany przez filmowców, to właśnie tam była kręcona Arabella oraz Przygody młodego Indiany Jonesa. Warto na własne oczy zobaczyć ten zamek, bo należy do najciekawszych czeskich zamków.
A na zakończenie wyjazdu na wszystkich będzie czekać mała niespodzianka, która pozwoli spojrzeć na Ołomuniec z wyższej perspektywy. Zapraszam.

Termin: 02.09.2017 r. – Sobota

06:00 Zdzieszowice, (ul. B. Chrobrego, parking Biedronka, naprzeciw Urzędu Miasta),
06:20 Krapkowice (ul. Prudnicka, stacja Orlen, obok ronda),
09:00 Sternberk – zwiedzanie miasta,
11:30 Bouzov – zwiedzanie zamku,
14:30 Ołomuniec – zwiedzanie miasta,
18:00 odjazd do Polski,

Udział DZIECI I MŁODZIEŻY (do 18 lat ) pod opieką osoby dorosłej. Pod opieką osoby dorosłej mogą znajdować się maksymalnie trzy osoby niepełnoletnie. 

Należy przeznaczyć ok. 150 CZK/os na bilet wstępu do Zamku Bouzov.

Cena obejmuje:
– przejazd autokarem;
– zwiedzanie z zewnątrz,
– ubezpieczenie turystyczne;
– opieka pilota;